IPANA -perheristeily 2025
- la 24.5.2025 klo 9:30–11
- M/S Camilla
- Satamatie 3, 53900 Lappeenranta
MLL:n Lappeenrannan yhdistyksen perinteinen
Ipana -perheristeily M/S Camillalla
lauantaina 24.5.2025 klo 9.30-11.00
Tervetuloa mukaan risteilylle viettämään iloista päivää ja nauttimaan Saimaan saaristomaisemista yhdessä koko perheen kanssa! Ohjelmassa mm. lasten bingo sekä muuta kivaa tekemistä.
Risteilyn aikana voi halutessaan tutustua tarkemmin MLL:n monipuoliseen toimintaan Lappeenrannan alueella.
Huom! Risteily on savuton ja alkoholiton.
AIKATAULU
Laiva lähtee Lappeenrannan matkustajasatamasta klo 9.30 ja palaa takaisin satamaan klo 11.00.

LIPPUJEN HINNAT
Lapset 7 € (norm. 14€)
Aikuiset 13 € (norm. 24€)
Perhelippu 30 € (norm. 48€ / 2 aikuista ja 2 lasta)
HINNAT MLL:N JÄSENILLE
Lapset 3 €
Aikuiset 5 €
Perhelippu 15 €
IPANA-risteilyllä perhelipulla pääsee risteilemään 1-2 aikuista ja lapset.
Liput sis. jäätelön ja mehun. Vain MLL:n jäsenet ovat oikeutettuja alennettuun jäsenhintaan.
Lippuja on myynnissä rajattu määrä, joten varmista paikkasi risteilyllä ja osta liput ennakkoon!
ENNAKKOLIPUNMYYNTI
Ennakkolippuja myydään Pikku-Tirikassa (Armilankatu 33 A 53100 Lappeenranta)
* ke 30.4. klo 10-15
* pe 16.5. klo 12-14
* ti 20.5. klo 9-15
Pikku-Tirikan sisäänkäynti löytyy Juvakan hiekkakentän puolelta ja ovessa on Perhekahvila-kyltti.
LIPUN OSTAMINEN NETISTÄ
Halutessasi voit ostaa liput risteilylle kätevästi myös netistä. Täytä ensin varauslomake (napauta tästä) ja sen jälkeen vahvista varauksesi maksamalla liput tilisiirrolla verkkopankin kautta ti 20.5. mennessä, maksutiedot alla.
MAKSUTIEDOT TILISIIRTOA VARTEN
Maksun saaja: MLL Lappeenrannan yhdistys ry
Tilinumero: FI36 1091 3002 2888 37
Maksun määrä: varaamiesi lippujen hintojen summa yhteensä.
Viesti maksun saajalle: Kirjoita viestikenttään Tapahtuman nimi sekä varauksen tekijän nimi.
Esimerkki: "Risteily. Maija Mehiläinen."
Lähetämme varausvahvistuksen antamaasi sähköpostiosoitteeseen kun maksusuoritus näkyy tilillämme. Huomioithan, että valitettavasti emme voi tarkistaa maksuja päivittäin, joten varausvahvistuksen toimituksessa voi olla joidenkin päivien viive.
Varausvahvistus toimitetaan kaikille maksun suorittaneille ke 22.5. mennessä.
LIPUNMYYNTI SATAMASSA ENNEN LAIVAN LÄHTÖÄ
Risteilylippuja myydään satamassa la 24.5. klo 9-9.30 M/S Camillan edustalla,
mikäli niitä on saatavissa vielä ennakkolipunmyynnin jälkeen. Satamassa risteilyliput voi maksaa vain pankkikortilla.
Lisäämme tälle sivulle tiedon mikäli risteily on loppuunmyyty eikä lippuja voi ostaa enää satamasta.
Lisätiedot ja kysymykset risteilyyn liittyen:
henna.karhu@mll.fi tai p. 0400 875 766
Haluaisitko saada risteilyliput alehintaan sekä hyödyntää myös muita jäsenetuja?
Liity MLL:n jäseneksi!

Miksi liittyä jäseneksi?
MLL:n jäsenyys on helppo tapa osoittaa, että olet pienen puolella. MLL puolustaa lapsen oikeuksia sekä auttaa ja tukee perheitä arjessa. Jäsenenä olet mukana rakentamassa Suomea, jossa lapsuutta arvostetaan ja lasten hyvinvointi on kaikkien yhteinen asia. Yhteiskunta, jossa lapset ja nuoret voivat hyvin on hyvä kaikenikäisille.
MLL:n jäsenenä olet mukana tukemassa paikallisten lasten, nuorten ja perheiden hyvinvointia. Jäsenten tuella pystymme järjestämään Lappeenrannassa mm. perhekahvilatoimintaa neljästi viikossa, maksuttomia lasten leirejä sekä kivoja koko perheen tapahtumia ympäri vuoden.
Voit osoittaa tukesi liittymällä MLL:n Lappeenrannan yhdistyksen jäseneksi ja maksamalla jäsenmaksun, joka vuonna 2025 on 25 euroa. Jäsenyys ei sido sinua lähtemään mukaan MLL:n toimintaan.
Jäsenille on tarjolla niin valtakunnallisia (linkki avautuu uuteen ikkunaan) kuin paikallisiakin jäsenetuja. Lappeenrannassa mm. Foto Karelia, Satamatie 6 -kahvila sekä Mirjamin Kukka tarjoavat rahanarvoisia etuja yhdistyksemme jäsenille!
Mikäli haluat liittyä MLL:n jäseneksi ja ostaa risteilyliput jäsenhintaan;
napauta allaolevaa painiketta ja liity jäseneksi tai ole yhteydessä yhdistyksen sihteeriin Hennaan: henna.karhu@mll.fi tai p. 0400 875 766.
.png)